ÖTLETEK . . .

Személyes adatok:

Név: Dr. Figura Bálint László

Születési hely: Kiskunfélegyháza

Születési idő: 1989. április 7.

Város: Budapest

Tanulmányok:

2004-2008: Bibó István Gimnázium, Kiskunhalas

2008-2014: Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar (cum laude diploma)

Szakdolgozat: A laparoscopos technika felmérésének módszerei (Konzulens: Dr. Lukovich Péter; Védés: 2014. március 12. jeles eredménnyel; SE- I. sz. Sebészeti Klinika)

Munkahely:

2014. szeptember 1- : Magyar Honvédség Egészségügyi Központ, I. sz. Sebészeti Osztály

Tudományos társasági tagság:

2011-: Magyar Invazív Flexibilis Endoszkópos Egyesület (MIFEE)- www.hungaronotes.hu

Nyelvismeret:

Angol középfokú C típusú (2006)

Latin középfokú C típusú (2008)

Közösségi munka:

2009-: Instruktor Öntevékeny Csoport tagja – 2012-2013: Vezetőségi tag

2012-2014: SE Hallgatói Önkormányzat választmányi tag, valamint Oktatási Bizottsági, illetve Külkapcsolati és Pályázati Bizottsági tag

2012-: Közreműködés a V., VI. és VII. NOTES Konferencia lebonyolításában

2008: Pro ingenio díj (Bibó István Gimnázium, Kiskunhalas)

2011: Szájsebészet és fogászat tanulmányi verseny II. helyezés (SE, Budapest)

2012: Pulmonológia tanulmányi verseny II. helyezés (SE, Budapest)

2013: Sebész Kutató Díj (MST Kísérletes Sebészeti Szekció XXIV. Kongresszus, Debrecen)

Kutatási terület:

Laparoscopos technika elsajátításának vizsgálata

Laparoscopos technika viedoelemzése

NOTES

Tudományos munka:

2008: Pro ingenio díj (Bibó István Gimnázium, Kiskunhalas)

2011: Szájsebészet és fogászat tanulmányi verseny II. helyezés (SE, Budapest)

2012: Pulmonológia tanulmányi verseny II. helyezés (SE, Budapest)

Tudományos diákköri munka:

2011- : Semmelweis Egyetem I. számú Sebészeti Klinika.

Téma: A laparoscopos technika értékelésére és oktatására alkalmazható módszerek vizsgálata

Első szerzős előadások:

1. Figura Bálint László, Lukovich Péter, Harsányi László: „Laparoscopos műtéti technika elemzése videofelvétel alapján”, MST 61. Kongresszus; Szeged, 2012. szeptember 13-15.

2. Figura Bálint László: „A laparoscopos technika elsajátításának vizsgálatára használt módszerek összehasonlítása”, SE TDK Konferencia; Budapest, 2013. február 13-15.

3. Figura Bálint László, Lukovich Péter, Kakucs Tímea, Dobó Noémi, Benkő Péter, Harsányi László: „Training box szerepe a laparoscopos technika felmérésében”, VIII. Határterületi Mikroinvazív Beavatkozások Konferencia; Tihany, 2013. április 26-27.

4. Figura Bálint László, Lukovich Péter, Kakucs Tímea, Dobó Noémi, Benkő Péter, Harsányi László: „Alkalmas-e a training box a sebészek laparoscopos technikájának felmérésére?” MST Kísérletes Sebészeti Szekció XXIV. Kongresszus; Debrecen, 2013. június 13-15., I. díj

Társszerzős előadások:

1. Dobó Noémi, Lukovich Péter, Kakucs Tímea, Figura Bálint, Benkő Péter, Harsányi László: „Sebészek laparoscopos training boxon elért eredményeinek vizsgálata a korábban végzett laparoscopos cholecystectomiák függvényében”, VIII. Határterületi Mikroinvazív Beavatkozások Konferencia; Tihany, 2013. április 26-27.

2. Dobó Noémi, Lukovich Péter, Kakucs Tímea, Figura Bálint, V. Ben Sionov, Csapó Zsolt, Bursics Attila, Harsányi László: „A laparoscopos műtéti technika értékelése training boxon végzett gyakorlatok videójának elemzésével”, MST Sebészeti Endoscopos Szekciójának XV. Konferenciája; Herceghalom, 2013. október 10-12. (az előadást én tartottam meg)

3. Lukovich Péter, Kupcsulik Péter, Figura Bálint, Kakucs Tímea, Dobó Noémi, V. Ben Sionov: „4-portból, 3-portból és single-portból végzett cholecystectomia”, MST Sebészeti Endoscopos Szekciójának XV. Konferenciája; Herceghalom, 2013. október 10-12.

4. Dobó Noémi, Figura Bálint: „Sebészek laparoscopos műtéti technikájának értékelése training boxon végzett gyakorlatok videójának elemzésével”, SE TDK Konferencia; Budapest, 2014. április 2-4.

5. T. Kakucs, P. Lukovich, B.V. Sionov, N. Dobó, B. Figura, L. Harsányi: „Learning curve with straight and curved instruments in single port surgery”, EAES 14th World Congress of Endoscopic Surgery; Párizs, 2014. június 26-28.

6. P. Lukovich, T. Kakucs, B. Figura, B. Berényi, N. Dobó: „The quality control of laparoscopic technique”, EAES 14th World Congress of Endoscopic Surgery; Párizs, 2014. június 26-28.